فرم پیگیری سفارش :

برای پیگیری سفارش، لطفا شماره سفارش و آدرس ایمیل خود را در کادرهای زیر وارد کرده و دکمه پیگیری را فشار دهید. شماره سفارش از طریق رسید و ایمیلی که به شما ارسال شده در اختیارتان قرار گرفته است.

پست پیشتاز برای سفارش‌های خارج از شهرهای تحت پوشش در نظر گرفته شده است.

پس از پردازش سفارش و تحویل به پست، زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی نسبت به محدوده جغرافیایی و مقصد بین 1 تا 2 روز کاری است.

سفارش‌ها در شهر تهران همان روز ثبت سفارش تحویل داده خواهد شد.

جهت رفاه و آسودگی حال مشتریان عزیز ساکن شهر تهران، امکان انتخاب ارسال توسط پست نیز وجود خواهد داشت.

این سفارش‌ها با زمان تقریبی بین 1 تا 4 روز کاری و با قابلیت رهگیری سفارش تحویل خواهد شد.

سفارش‌های شهرستان، طی 1 تا 2 روز کاری ارسال می‌شوند.

زمان تحویل برخی کالاها که قابلیت ارسال هوایی ندارند، در این شهرها متفاوت است و حداکثر تا 4 روز کاری به دست مشتری خواهد رسید.

نکات

هزینه ارسال برای شهرستان‌ها، مطابق با هزینه پست، کالارسان یا تیپاکس است.

اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، صاحب پروفایل یا شخص دیگری که صاحب پروفایل نام، آدرس و تلفن وی را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کرده است، هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.

برای سرعت و سهولت رسیدگی به درخواست‌ مشتریان در زمینه آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی کالا، توصیه می‌شود پس از تکمیل پرداخت و تحویل کالا، سلامت فیزیکی و ظاهری کالاهای دریافتی در حضور همکاران تحویل سفارش چک شود. به محض مشاهده آسیب فیزیکی کالا، از طریق تلفن 45232 – 021 یا ارسال ایمیل از طریق صفحه “تماس با ما” این موارد به خدمات پس از فروش سیستم افزار خاورمیانه اطلاع داده شود.

سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت اینترنتی تسویه شوند.

تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه، کافی نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل، دقیق و قابل استناد باشد.

باربری برای کالاهای سنگین و حجیم است به‌صورت پس‌کرایه (پرداخت هزینه باربری هنگام تحویل مرسوله) ارسال خواهد شد.